top of page

נשים עושות שלום עם הגוף

כל אישה שמקבלת את עצמה ואת גופה באמת, חווה חופש אדיר להיות מי שהיא במהות ולהגשים את עצמה במלאות! זוהי שמחת החיים! בואי לשחרר את עצמך, להתייצב להיות בעד עצמך!
עכשיו זה הזמן!
שלום עולם.jpg
החזון לנשים

כשנשים יעשו שלום עם עצמן ועם גופן-הן גם תוכלנה לעשות שלום בעולם!

נשים במהותן הן משכינות שלום, הן מחוברות לאמא אדמה ולטבע והאיכויות הנשיות הן איכויות של שיתוף, הרמוניה, אחדות ואהבה.

חוסר האיזון בעולם שלנו מבטא גם את חוסר האיזון בין האנרגיה הזכרית והנקבית. במשך אלפי שנים נשים דוכאו ע"י גברים ושלטון הגברים הביא איכויות גבריות של מלחמה, תחרות, שלטון האגו ונפרדות.

נשים רבות מאוד מוצאות את עצמן בהפרעות אכילה קשות או "רגילות" אך ורק משום שנכנסו לסחרחרת הזו של הינסיון הנואש להתאים למודל יופי לא טבעי ולא אנושי שהריצה אחריו בנויה על האמונה שכמו שאני עכשיו זה לא מספיק טוב, אם רק ארזה X קילוגרמים – שם טמון האושר, אז אהיה בעלת ערך.

רוב הנשים אבדו את הקשר עם עצמן ועם ערכן האמיתי אך ורק משום שלא התאימו למראה הקולבי שמעצבי האופנה הכתיבו ומתוכו מתפרנסות תעשיות שלמות על גבי חוסר בטחונן של הנשים. לניתוק הזה של נשים מגופן יש השלכות בכל המובנים- נתוק מהריתמוס המעגלי של החיים, מהאקולוגיה, מבנותיהן וממהותן!

תמונה זו משקפת את מצב העולם בכלל- הכל נמדד בחיצוניות-כמה כסף יש , איזה רכב עומד ליד הבית ואיזה גוף יש לא משנה אם זה יעלה בנתוחים פלסטיים, עינויים למיניהם, כדורים ומשלשלים-הרשימה ארוכה!

כשנשים יחזרו לעצמן ,למהות שלהן- הן יוכלו להביא רפוי לסביבה ולעזור בהצלת כדור הארץ.
אני מדגישה הבדל בין בעיית ההשמנה בעולם וחוסר האיזון הכללי שמתבטא בחריפות ביחסים עם הגוף והאוכל והחזון הכללי לחזון שמיוחד לנשים מכיוון שאני מזהה שנשים בהרבה מקרים יוצרות את הבעיה יש מאין כתגובה ללחץ החברתי המתגבר,וכל אישה נקראת לשחרר את עצמה מהשעבוד הזה ולחזור לעצמה למהותה ואז,
להתחבר לעוצמה הנשית ולאיכויות הריפוי הטבעיות שלה.

כשאשה שוכנת בתוך גופה בשלום מחוברת להויתה היא מביאה את האנרגיה של השכינה.

האנרגיה, המהות של השכינה –משכינה שלום!
כמה מילים על הסיפור שלי

אני התחלתי דיאטות עם חברותיי הטובות כבר בגיל 14, אז נחשבנו "חלוצות"… (היום זה יקרא כבר זקנות השבט כי ילדות בגן מודדות את ירכיהן, לצערי)
עשינו את כל הדיאטות הקיצוניות שבהן מורידים קילו ליום, ולאחר יומיים משהבטן השתטחה עד מאוד, מיד זללנו כתגובה להרעבה שהדיאטה יצרה.
לאט לאט פתחתי לעצמי בעיית אכילה שלא היתה קיימת, והתחילה מדיאטה תמימה ובהיותי רזה מאוד ואף ספורטאית, בעיה זו התגברה בצבא ששם כבר באמת חוויתי "אכילה רגשית" לראשונה.
כשהגעתי ללמוד משחק ב"בית-צבי" , הגעתי עם דימוי עצמי של שמנה, הרעבתי את עצמי במהלך היום , ואכלתי באופן לא סדיר עד שהגיע תרגיל ששינה את חיי.
תרגיל "רגע פרטי", בו התבקשנו להדגים את מה שאנחנו הכי מתביישים בו, לפני כל הכיתה.
אני לאחר מחשבה רבה, בחרתי להדגים "בולמוס", שהיה מתרחש לאחר יום שלם ללא אוכל (כמעט) בעודי מספרת לעצמי שאקח לי רק מלפפון מהמקרר ולפתע שואבת את כל המקרר פנימה במעברים מטורפים ממתוק למלוח וכו'
הבאתי לכיתה את המצרכים להדגים מעברים קיצוניים מעוגת שמנת לזיתים… הדגמתי איך מרחש הבולמוס ולאחריו טקס שינאה עצמית שהייתי עורכת מול המראה שבו חשפתי את כל המחשבות הקשות על עצמי, ולאחר סיום התרגיל התרחש אצלי נס הריפוי!
עברתי ריפוי ספונטני, שהפך אותי בן יום לאדם אחר.
למחרת הגעתי ל"בית-צבי" חופשיה מבעיות אכילה. קול פנימי לחש לי-תאכלי מה שאת רוצה, כשאת רעבה והקשבתי לו.
התחלתי לאכול לפי הקשבה לגוף, וירדתי באופן טבעי במשקל, ובליבי אמרתי ש-"יום אחד כשאהיה גדולה אעשה סדנה לכל הנשים שלכודות במעגל המכושף הזה", היה לי חזון לחבר נשים ואנשים לשלום פנימי עם עצמם ועם גופם, שמתוכו פתרון הבעיה עם האוכל הוא תוצאת לוואי טבעית ואמיתית.
הגיע היום והתחלתי להעביר סדנאות, בתחילה תחת השם: "די לדיאטה!-הרזיה ללא דיאטה"
ולאחר כמה שנים, חשבתי שהדגש צריך להיות על אהבה עצמית ואיזון אכילה רגשית ובחרתי בשם-"ואהבת לגופך כמוך"-לחיות בשלום עם הגוף.
מאז אני מעבירה כבר 18 שנה סדנאות מפגשים, סדנאות מרוכזות, הרצאות והרצגות בנושא.
לשמחתי עזרתי בתהליך הריפוי להרבה מאות נשים (וכמובן גם לגברים שבחרו להגיע לסדנה) ואני רואה בכך חלק מהגשמת היעוד שלי.

המלצות

תודה שהחזרת לי את אהבתי לעצמי

סיון פייקוב-נתנזון

שרה היא כמו מעין נובע. השיטות שלה רבות מגוונות ומרתקות

מיכל אלון

אני יוצאת מפה עם ארגז כלים נפלא

זהבה שפר
מטפלת ומורה לתטא הילינג

bottom of page